طراحی ویلای هوشمند

ویلاهای هوشمند

ویلای هوشمند در هوش سان:

در دنیای امروز ساکنان کلان شهرها برای دور شدن از هرج و مرج فضا های شهری به ویلا های خودشان می روند. دور بودن از ویلا برای صاحبان این خانه ها باعث بروز مشکلاتی مثل دزدی یا حریق می شود. ویلای هوشمند یک راه حل ایده آل برای رفع این مشکلات است. تامین امنیت ویلا ها دشوار می باشد و شما با نصب سیستم های دزدگیر در ویلاهای هوشمند خود مانع بروز همچین مشکلاتی شوید. سیستم های دزدگیر می توانند اخطار ورود غیر مجاز را به شما که صدها کیلومتر دور هستید ارسال کنند و این فرایند به صورت 24 ساعته انجام می شود.
از موارد دیگر که صاحبان ویلا ها را با مشکل وارد می کند, اطلاع نداشتن از وضعیت نشتی ها و یا پوسدگی لوله ها است. این مورد را هم هوشمند سازی خانه عا رفع می کند و تمام مشکل را همراه با گزارش به شما ارائه می کند. همچنین مسائل دیگر مانند کنترل روشنایی ویلا, آبیاری باغ یا باغچه, تنظیم دمای ویلا یا آب استخر و موارد دیگر را یک ویلای هوشمند بدون هیچ مشکلی انجام می دهد.

در ادامه با هوش سان که عرضه کننده انواع خدمات هوشمند سازی هوشمند سازی رستوران  و همچنین شرکت هوشمند سازی گلخانه و ... ) می باشد, همراه باشید. برای دریافت خدمات و استعلام قیمت با کارشناسان ما در هوش سان تماس بگیرید.

  • هوشمند سازی تخصص ماست

باغ ویلا هوشمند

هوشمند سازی باغ ویلا به مفهوم آسان کردن کنترل تمامی امکانات و تجهیزات موجود در داخل ویلا از راه دور است. دغدغه اصلی صاحب این ویلاها را برای به دست آوردن اطلاعات از داخل ویلا در زمان های خالی بودن آن برطرف می کند. چرا که با هوشمند سازی ویلاها دیگر نگران حفاظت و امنیت ویلا هم نیستند. در صورتی که به سیستم هوشمند برای باغ یا ویلای خود نیاز دارید, بهتر است از مراکز متخصص مانند هوش سان کمک بگیرید,، تا مناسب ترین نوع سیستم ها را به شما معرفی کند.

  • بیش از ۱۲ سال تجربه
هوشمند سازی باغ ویلا | هوش سان
ویلای هوشمند | هوش سان

منظور از هوشمند سازی ویلا چیست؟

به زبان ساده کلمه ویلای هوشمند یعنی خانه ای که مجهز به تعداد زیادی دستگاه هوشمند است که وظایف ما را به صورت هوشمند و خودکار انجام می دهند. ما در دنیای امروز که عصر تکنولوژی و توسعه فناوری های نوین می باشد, گزینه های بسیار زیادی برای ما ایجاد شده است تا ویلا و محل زندگی خود را با تکنولوژی های نوین تجهیز کنیم. این مسئله فراتر از مسائل تجملاتی بوده و جزو نیاز های ما انسان ها به شمار می رود. محل زندگی و خانه فرد جایی است که بتواند در آنجا احساس راحتی کند و تکنولوژی های روز دنیا این امکان را برای انسان ها فراهم کرده است. 

ویلای تمام هوشمند در واقع خانه هایی هستند که از اجزای اصلی محیط های هوشمند معرفی می شوند. این خانه ها دارای پتانسیل بسیار زیادی برای دستیابی به امنیت, راحتی, افزایش کیفیت زندگی و سبک زندگی مستقل هستند. در حالت کلی خانه های هوشمند نقش اساسی در شکل گیری شهر های آینده دارند. مورد توجه است که در اواخر سال 2018 بیش از 20 میلیارد گجت مرتبط با ساخت ویلای هوشمند با استفاده از اینترنت اشیا ایجاد شده است. هوشمند سازی خانه ها باعث می شود تا بتوانیم با علم روز دنیا پیشرفت کنیم و از تمام لحظات زندگی خود نهایت لذت و آرامش را ببریم. 

هوشمند سازی باغ ویلا چیست؟

یکی از دغدغه‌ های اصلی صاحبین ویلا نگهداری از ویلا در زمان هایی از سال است که در آن حضور ندارند و البته حفظ امنیت ویلا هم جزء چالش های همیشگی است. در گذشته برای نگهداری از ویلاها از سرایدار استفاده می شد که هزینه های زیادی برای افراد ایجاد می کرد. هوشمند سازی باغ ویلا یکی از سیستم های جدید است که شرایط نظارت و حفاظت همیشگی از ویلا را با کمک اینترنت و یک گوشی هوشمند یا تبلت و کامپیوتر فراهم می آورد. در  واقع هوشمند سازی ویلا سبب افزایش امنیت آسایش و کنترل و نظارت دقیق تر بر تمام بخش ‌های ویلا است.

هوشمند سازی باغ ویلا به مفهوم آسان کردن شیوه کنترل و انجام کارهای مختلف در محیط ویلا از راه دور است که با کمک فناوری های هوشمند, شرایط کنترل کردن موتورخانه, آبیاری, سیستم امنیتی, سیستم ضد سرقت و بسیاری از موارد دیگر را به دست می آورید.

هوشمند سازی ویلا | هوش سان

امکانات ویلای هوشمند

در یک خانه و ویلا هوشمند کار ها با اینترنت و کنترل از راه دور انجام می شود. کنترلر خانه هوشمند با ترکیبی از چندین سخت افزار می باشد و از طریق نرم افزار های قدرتمند نقشش حیاطی در سیستم هوشمند خانه ایفا می کنند. شما به عنوان صاحب خانه میتوانید این قابلیت ها را از راه دور و با استفاده از تلفن همراه خود مدیریت کنید. روش کار به این صورت است که تلفن همراه دستوراتی ررا می فرستد و واحد کنترل مرکزی خانه آن را با استفاده از سنسور ها و دوربین های هوشمند خود بررسی و به صورت دقیق اعمال می کند. 

در یک ویلای هوشمند شما می توانید مطابق با خواست و سلیقه خود نور چراغ ها را تغییر داده و یا اگر در ویلای خود نباشید می توانید پرده ها و روشنایی خانه را از راه دور کنترل کنید. حتی با استفاده از طراحی ویلای هوشمند که برای خانه شما ایجاد شده برای روشن یا خاموش کردن چراغ های ویلا از راه دور استفاده کنید. با هوشمند سازی خانه و ویلای خود از امنیت خانه تان مطمعن می شوید و می توانید از هر کجا با تلفن همراه خود خانه را کنترل کنید. به صورت کلی هوشمند سازی کار یک سرایدار را به صورت خیلی مطمعن تر, دقیق تر و ارزان تر انجام می دهد. کاربرد های ویلا هوشمند به شرح زیر می باشد:

سیستم آبیاری هوشمند باغچه‌ها و گیاهان

در زمان عدم حضور صاحب خانه و ویلا با سنسور های هوشمندد و حساس به نور, رطوبت خاک و… که دارد همانند یک باغبان حرفه ای رفتار خواهد کرد و همچنین در مصرف آب بسیار صرفه جویی می کند. 

تامین امنیت با سیستم امنیتی و حفاظتی هوشمند

وجود سنسورهای درب, پنجره و قفل‌های مجهز به حسگر اثر انگشت و تگ RFID امنیت ویلای هوشمند را در هنگام عدم حضور شما کاملا تضمین می‌کنند.

مانیتورینگ کامل ویلا از راه دور

دور بودن از ویلا و خانه دیگر یک نگرانی به شمار نمی رود, زیرا با وجود دوربین ‌های مدار بسته هوشمند می‌توان در هر لحظه و هر کجا از وضعیت آن باخبر شد.

انجام تنظیمات پیش از ورود به ویلا

سیستم کنترل دمای هوشمند به شما کمک می کند که در تابستان قبل از رسیدن به ویلا, خانه را خنک کنید و در زمستان یک ویلای گرم داشته باشید.

سیستم تهویه و کنترل دمای هوشمند

این سیستم هوشمند از فرسودگی ویلا جلوگیری می کند. این امکان به خصوص در شهر‌های شمالی ایران بسیار استفاده می شود چرا که در این شهرها رطوبت هوا بسیار بالا است.

حفاظت از ویلا و وسایل داخل آن

سیستم هشدار زمان نشتی آب و گاز و در زمان احساس خطر برای صاحب ویلای هوشمند اخطاری روی تلفن همراه او می‌ فرستند تا با اقدام به موقع جلوی به وجود آمدن فجایعی مانند نشت آب گرفته شود. همچنین در زمان بروز آتش سوزی و یا نشت گاز علاوه بر اینکه مالک را مطلع می کند تا اقدامات لازم را انجام دهد.

باغ ویلای هوشمند | هوش سان

راه حل های هوشمند سازی ویلا

ابزارهایی که برای هوشمند سازی مورد استفاده قرار می گیرند, بسیار متنوع بوده و برای هر کاربری می توانید نوع مناسب آن را انتخاب کنید. به همین جهت در هنگام هوشمند سازی باغ ویلا امکان تهیه تکنولوژی های مشخص برای بخش ‌های مختلف ویلا وجود دارد.
اما مسئله مهم این است که هر چقدر تعداد تجهیزات هوشمند در محیط باغ ویلا افزایش پیدا کند, هزینه های مربوط به هوشمند سازی هم بیشتر می شود. شناخت راه حل های هوشمند سازی ویلا به شما کمک می ‌کند تا متناسب با شرایط و نیاز خود بهترین تجهیزات را انتخاب کنید که در ادامه به بررسی برخی از مهمترین بخش های هوشمند ویلا می پردازیم:

درب های ورودی از مهمترین بخش هایی هستند که در هوشمند سازی خانه های ویلایی باید به آنها توجه شود. چرا که در اغلب روزهای سال مالک در ویلا حضور ندارد و کنترل این درب ها برای جلوگیری از ورود سارقین و افراد غریبه ضروری است.

در اغلب باغ ویلاها مجموعه کامل از استخرف سونا و جکوزی و یا برخی از این موارد وجود دارد که برای نگهداری این فضا و کنترل دمای آنها به کار بردن سیستم کنترل یا هوشمند سازی مهم است. چرا که قبل از رسیدن به ویلا می توانید شرایط گرم شدن آب استخر و جکوزی را فراهم کنید.  

قرار دادن باغچه ها و آبنماها در بخش‌های مختلف ویلا برای ایجاد فضای سرسبز و زیبا ضروری است. به جهت مراقبت و نگهداری از آنها و همچنین آبیاری به موقع هوشمند سازی این قسمت ها در کنار نورپردازی زیبای آبنما می توانند، شرایط ورود هیجان انگیز به ویلا را فراهم کنند.  

از جذاب ترین بخش هایی که در هر خانه وجود دارد کنترل هوشمند دمای آن است؛ چرا که در یک روز سرد زمستانی می توانید بدون نگرانی از سرمای محیط به ویلا مراجعه کنید. همچنین در روزهای گرم تابستان نیز با تنظیم دما و سیستم های سرمایش می توانید شرایط اقامت بهتری را فراهم آورید.

از جذاب ترین بخش هایی که در هر خانه وجود دارد کنترل هوشمند دمای آن است؛ چرا که در یک روز سرد زمستانی می توانید بدون نگرانی از سرمای محیط به ویلا مراجعه کنید. همچنین در روزهای گرم تابستان نیز با تنظیم دما و سیستم های سرمایش می توانید شرایط اقامت بهتری را فراهم آورید.

از جذاب ترین بخش هایی که در هر خانه وجود دارد کنترل هوشمند دمای آن است؛ چرا که در یک روز سرد زمستانی می توانید بدون نگرانی از سرمای محیط به ویلا مراجعه کنید. همچنین در روزهای گرم تابستان نیز با تنظیم دما و سیستم های سرمایش می توانید شرایط اقامت بهتری را فراهم آورید.

تفاوت ویلای هوشمند و ویلای های معمولی

تفاوت اصلی ویلا های هوشمند با ویلای های معمولی این است که تمام وسایل ویلا های هوشمند به همدیگر متصل هستند و توسط یک دستگاه مرکزی درون ویلا که ممکن است یک گوشی یا کامپیوتر باشد کنترل شود. وسایلی همانند دوربین های هوشمند, قفل ها, چراغ روشنایی, مانیتور ها و… به این سیستم متصل هستند. در حالت کلی خانه های معمولی همچین قابلیت هایی ندارند و نیاز به حضور فیزیکی برای تغییر در خانه نیاز هست. در ویلاهای هوشمند اطفای حریق به صورت هوشمند است و از سوخته شدن خانه جلوگیری می کند, اما در ویلا های معمولی همچین سیستم هایی وجود ندارد و اگر زود آتش خاموش نشود, ویلا تماما خواهد سوخت.

همچنین اگر در ویلا های معمولی برق خانه روشن بماند و شما خانه نباشید هزینه های بسیار زیادی برای خانه هایتان به ارمغان می آورد اما در ویلای هوشمند با داشتن سنسور های هوشمند و با استفاده از کنتررل از راه دور می توان به سادگی لامپ ها را از صد ها کیلومتر دور تر خاموش کرد. ویلای هوشمند با به همراه داشتن سیستم های هوشمند بسیار در صرفه جویی هزینه و انرژی به شما یاری می رساند.

هوشمند سازی ویلا در اصفهان | هوش سان

مزایای داشتن سیستم روشنایی هوشمند

1)ایجاد آسایش و راحتی

یکی از مزایایی که ویلای هوشمند به ارمغان می آورد و ویلاهای هوشمند را برای زندگی بسیار ایده آل می کند, سیستم هوشمند روشنایی این خانه ها است. این سیستم علاوه رفاه و آسایشی که برای شما ایجاد می کند, در استفاده صحیح از هزینه و زمان بسیار تاثیر گذار است.
اولین مزایایی که این سیتم برای شما به وجود می آورد داشن کنترل کامل به سیستم روشنایی خانه با استفاده از یک پنل هوشمند یا یک تلفن همراه است. همچنین شما علاوه بر روشن و خاموش کردن لامپ, میتوانید به راحتی میزان روشنایی ویلا را کم و زیاد کنید . یا حتی میتوانید رنگ نور را نیز کم و زیاد کنند.

2)قابلیت کنترل از راه دور

نکته مثبت دیگر در سیستم های روشنایی هوشمند قابلیت کنترل از راه دور است. برای مثال زمانی از خانه خارج شده اید و کیلومتر ها از خانه دور شده اید و بعد از ساعتی به یاد می آورید که چراغ های خانه تان را خاموش نکرده اید؛ در چنین حالتی شما می توانید با استفاده از تلفن همراه خود و با استفاده از اینترنت به سادگی به تمام سیستم روشنایی خانه دسترسی داشته باشید و بتوانید به سادگی چراغ مورد نظر را کنترل و خاموش کنید.
جالب توجه این است که سیستم های روشنایی هوشمند به به سادگی و بدون هیچگونه تخریب جایگذین سیستم روشنایی فعلی شما شوند و تکنولوژی را به خانه شما به ارمغان بیاورند. سیستم روشنایی هوشمند یکی از اجزای اصلی ویلای هوشمند به شمار می رود.

مغز اصلی ویلا های هوشمند در کجا قرار دارد؟

یک سیستم هوشمند ویلا همانند هسته کامپیوتر نیاز به یک مغز اصلی دارد تا پردازش ها را انجام دهد. در ویلاهای هوشمند کنترل تمامی بخش ها بر عهده سیستم کنترل مرکز اصلی استو  در حقیقت این قسمت را به عنوان هسته اصلی و مغز یک ویلای هومند به شمار اورد. همچنین سیستتم مررکز کنترل بخش های زیر را کنترل می کند:

نحوه هوشمند سازی در اصفهان | هوش سان

مدیریت مصرف انرژی در خانه های هوشمند

در خانه هوشمند در اصفهان مصرف انرژی خانه ها یکی از مباحث پر بحث این روز های مردم به ویژه حامیان انرژی شده است. حتما شما هم میدانید که رشد روز افزون ساختمان های مسکونی و اداری که با مصرف انرژی بسیار به تخریب محیط زیست منجر میشود, استفاده از ساختمان های هوشمند راه کاری بسیار عالی برای مقابله با این مشکل بزرگ است. با استفاده از تهویه های هوشمند میتوان زمانی که صاحب خانه در خانه نیست از مطلوب بودن دمای خانه اطمینان حاصل کرد.

در ویلای هوشمند سیستم به طوری شکل گرفته است که بعد از باز شدن در های ورودی سسیتم تهویه غیر فعال شود. همچنین استفاده از سنسور های حرارتی و حرکتی باعث مدیریت بیشتر سیستم های روشنایی شده و از هدر رفتن انرژی تا حد زیادی جلوگیری می کند. از دیگر موارد کنترل انرژی می توان به کنترل پرده برقی ها نیز اشاره کرد. همچنین آبیاری هوشمند نیز یکی دیگر از موارد بی نظیر ویلای هوشمند است که در صرفه جویی آب بسیار موثر است. این سیستم با بررسی میزان رطوبت محیط و مقدار اندازه محیط  به صورت خودکار سیستم خود را تنظیم و بهینه می کند.

مدیریت مصرف انرژی در ویلا های هوشمند​ | هوش سان

هزینه هوشمند سازی ویلا به چه مقدار است؟

در دنیای امروز رشد و پیشرفت فناوری با سرعت قابل توجهی رو به جلو در حال حرکت می باشد. همچنین هر روزه به تعداد علاقه مندان و متقاضیان ویلا‌های هوشمند افزوده می‌ شود. همین مورد باعث ایجاد بازار رقابتی در هوشمند سازی خانه ها شده است و ما هر روزه شاهد این هستیم که به تعداد کمپانی ‌های فعال در حوزه هوشمند سازی ساختمان اضافه می‌شود. این امر دلیلی می باشد برای افزایش تنوع کیفیت و نتیجه تاثیر گذاری بر روی قیمت و هزینه‌های هوشمند سازی شده خانه است. البته هوشمند سازی ویلا نسبت به آیتم‌ ها و مقدار تعرفه‌ های مشخصی دارد و با توجه به این آیتم‌ها و تجهیزات محاسبه می شود.هزینه های مربوط به هوشمند سازی باغ ویلا با توجه به هدف و خواسته مشتری مشخص می شود. در سال های اخیر که هوشمند سازی باغ ویلاها مورد توجه و استقبال بیشتری قرار گرفته, افراد همه گزینه ها را انتخاب نمی کنند؛ بلکه با توجه به موقعیت قرارگیری ویلای خود در منطقه و همچنین هزینه‌ های در نظر گرفته, اقدام به هوشمند سازی ویلا می کنند.  

به طور کلی مبلغی بین 5 الی 50 میلیون  تومان به صورت میانگین جهت هوشمند سازی ساختمان می توان برآورد کرد. البته این مبلغ میتواند بسته به خواسته‌های شما و برند مصرفی در تجهیزات مورد استفاده تان نیز متغیر باشد. هزینه مربوط به هوشمند سازی ویلا با توجه به انتظارات هر فرد از هوشمندسازی تغییر پیدا می کند. اما به طور کلی عوامل مختلفی می توانند بر روی هزینه هوشمند سازی ویلا تأثیر بگذارند که عبارتند از:

همچنین آیتم های رفاهی که در تایین قیمت ویلای هوشمند تاثیر دارند به شرح زیر است:

هر کدام از این موارد می توانند به شکل مستقیم بر روی قیمت هوشمند سازی باغ ویلا تأثیر بگذارند و از همه این موارد مهمتر, انتخاب یک مجموعه مانند هوش سان است که به دلیل حذف واسطه قیمت‌های مناسب‌تری ارائه می دهد

هوشمند سازی ویلاها با امکانات ویژه در هوش سان ​

سیستم هوشمند ویلا بدون شک با هزینه‌هایی همراه است. اما اگر مزایای استفاده از این نوع سیستم های هشومند و میزان هزینه پرداختی را اندازه بگیریم بی‌تردید امنیت بسیار مورد توجه خواهد بود.  داشتن ویلاهای هوشمند با امکانات امنیتی و رفاهی متعدد در لیست اولویت اغلب افراد قرار می گیرد. برای دسترسی به تمامی امکانات و قابلیت های هوشمند سازی در کنار هزینه مقرون به صرفه و بهینه سازی مصرف برق, می توانید مجموعه هوش انسان را انتخاب کنید. چرا که این مجموعه با در نظر گرفتن اولویت کارفرما سعی در ارائه بهترین شکل خدمات دارد.  

در صورت نیاز به دریافت خدمات هوشمند سازی باغ ویلا به صورت حرفه ‌ای و قیمت مقرون به صرفه می توانید با کارشناسان این مجموعه ارتباط بگیرید. این افراد پس از ارائه مشاوره های تخصصی با معرفی امکانات ویژه در روند هوشمند سازی فضاهای مختلف سعی می کنند, بهترین شرایط را برای انتخاب ایجاد کند, تا در نهایت رضایت کافی را برای مشتریان خود ایجاد نمایند.   به رغم این که برخی افراد ویلای هوشمند را نوعی تجمل گرایی تصور می‌کنند و آن را غیرضروری برای خود می ‌خوانند باید این را بگوییم که استفاده از تکنولوژی جزء منفعت چیزی ندارد. سیستم هوشمند ویلا امنیت ویلا را در زمانی که به دور از خانه تان هستید تضمین می‌ کند. همچنین این سیستم آرامش را به شما هدیه می‌دهد و صرفه جویی در انرژی و سوخت را به همراه خود دارد. مجموعه هوش سان به هوشمند سازی انواع ویلا و همچنین سایر ساختمان ها اعم از هوشمند سازی هتل میپردازد و میتوانید از طریق شماره 09131012588 با این مجموعه تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *